sobota, 2 marca 2013

No i się zaczęło ;)

Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Pozycjonowaniu Stron Internetowych. Do tego konkursu przystępujemy po raz pierwszy, zatem trema była spora ;) Choć cały konkurs uznałam przede wszystkim za świetną zabawę i możliwość sprawdzenia własnych technik pozycjonowania i ich skuteczności w starciu z innymi podejściami do kwestii promowania stron, to jednak z niecierpliwością oczekiwałam wybicia godziny 10:00. Wówczas miała zostać ogłoszona fraza konkursowa, na którą należy wypromować stronę.

Oczekiwana chwila nadeszła i wówczas poczułam lekką konsternację. Słowo kluczowe, które ukazało się moim oczom, to bowiem w$p1erajmy hosp1cja. Tematyka poważna, bądź co bądź - znaki $ i 1 nie zmieniają przecież znaczenia hasła, wciąż mówimy o ośrodkach, które świadczą opiekę paliatywną.

Dłuższą chwilę zastanawiałam się jak podejść do problemu. Wizja czystej frajdy i włączenia się w istny maraton rodem z filmu "Wyścig Szczurów" jakoś oddaliła się, zbladła i zniknęła za horyzontem. I po chwili mnie olśniło. Przecież temat konkursu jest świetny! Czemu nie potraktować sprawy poważnie i nie stworzyć serwisu, który nawet po zakończeniu zmagań pozycjonerów, pozostanie w sieci i dostarczać będzie informacji o sposobach niesienia pomocy konkretnym placówkom? Zmiana frazy konkursowej na poprawne hasło to przecież żaden kłopot, po 31 maja (ogłoszenie wyników) zrobi się to bez trudu.

Zapał powrócił, energia do działania również. Wieczorem strona www.aktywnapomoc.pl była już gotowa, częściowo uzupełniona treścią, a wizja w mojej głowie skrystalizowała się ostatecznie i skamieniała na granit :)


Zmieniło się tylko jedno - w przypadku porażki w Mistrzostwach, coś dobrego po nich pozostanie. Nie tylko wspomnienia z rywalizacji, sprawdzania skuteczności strategii pozycjonerskich, ale także strona, która zagości w sieci na dłużej i, mam taką nadzieję, przyniesie choć trochę pożytku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz